Joensuun kaupunginteatterin musta komedia Isot pojat on herättänyt suurta kiinnostusta, ja lauantain 22.2. klo 17.30 esitys pienellä näyttämöllä on nyt loppuunmyyty.
Sen sijaan perjantain 21.2. iltaesitykseen ja lauantain 22.2. päivänäytökseen on vielä tilaa, samoin muihin tuleviin esityksiin:
🔹 Pe 21.2. klo 18.30
🔹 La 22.2. klo 13.30 EI VÄLIAIKATARJOILUA!
🔹 Pe 28.2. klo 18.30
🔹 La 1.3. klo 13.30 ja klo 17.30
🔹 Ke 5.3. klo 14.30 ja klo 18.30
Suosittelemme varaamaan liput ajoissa: Lippukaupoille tästä!
Muista myös käsikirjoittaja Rich Orloffin vierailuesitys!
Joensuun kaupunginteatterilla nähdään maaliskuussa poikkeuksellinen vierailuesitys, kun Isojen poikien käsikirjoittaja Rich Orloff saapuu Joensuun kaupunginteatteriin.
Newyorkilainen näytelmäkirjailija Orloff saapuu Joensuuhun katsomaan käsikirjoittamaansa komediaa Isot pojat, joka sai suomenkielisen kantaesityksensä Joensuun kaupunginteatterissa 8.2.2025. Näytelmän on suomentanut ohjaaja Aleksis Meaney.
Vierailun yhteydessä Orloff esittää kirjoittamansa monologin It’s a Beautiful Wound torstaina 6.3.2025 klo 17.30 pienellä näyttämöllä.
Osta liput Lippu.fi-verkkokaupasta ja myyntipisteistä, Carelicumin palvelupisteeltä tai teatterin ovilipunmyynnistä tuntia ennen esityksen alkamista.
Katso myös
Isot pojat
Joensuun kaupunginteatterin Isot pojat on Suomen ensiesitys Rich Orloffin menestyskomediasta.
Esityskalenteri
Katso esityskalenterista tulevat näytännöt ja osta lippusi!
Lipunmyynti
Katso teatterilippujen hinnat ja osta pääsylippusi elämysten pariin Suomen itäisimpään ammattiteatteriin.
Väliaikatarjoilu
Teatteriravintolassa nautit pientä suolaista ja makeaa väliajalla tai aterioit ennen esitystä.